Bihari Mihály Ösztöndíj 2014/15-ös tanévre

A Bihari Mihály Alapítvány legfontosabb célja, hogy a hallgatói önköltség éves összegének megfelelő ösztöndíj nyújtásával támogassa a tehetséges és rászoruló hallgatók tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának Politikatudományi Intézetében.

Az ösztöndíjra az első felsőoktatási képzés keretében felvett, magyar állampolgárságú, önköltséges, 2013 szeptemberében vagy korábban beiratkozott, alapszakos politológus hallgatók az alábbiak szerint nyújthatnak be pályázatot:

Pályázati határidő :
elektronikus úton a koczianlilla@ajk.elte.hu címre 2014. augusztus 29., 23:59:59 óráig beérkezett e-mail útján;

A pályázat tartalma :
1) bemutatkozó motivációs levél (értesítési e-mail cím és telefonszám megadása kötelező);
2) fényképes személyi azonosító okmány és lakcímkártya másolata;
3) eddigi kiemelkedő egyetemi tanulmányi eredmények igazolása (Neptun-kivonat);
4) helyi és országos TDK-versenyen elért eredményekről szóló igazolás;
5) az ösztöndíjra való tényleges rászorultságot alátámasztó körülmények (szociális helyzet, a család jövedelmi viszonyai) leírása és igazolása (két hónapnál nem régebbi, az utolsó 3 hónap átlaga alapján kiállított kereseti igazolás; vállalkozói tevékenység esetén NAV-igazolás; munkanélküli eltartó esetén munkaügyi központ által kiadott igazolás; önkormányzati igazolás a pályázóval egy háztartásban élőkről).

Azonos szakmai és szociális feltételekkel pályázók között az ösztöndíj odaítélésénél előnyt élvez az a pályázó, akinek állandó lakóhelye olyan településen van, illetőleg a pályázat benyújtását megelőző évben volt, amelynek lakosságszáma alacsonyabb, mint a többi pályázó esetében.

2014.07.01.