Nemzetközi perbeszédversenyt nyert az ELTE ÁJK DCFR Moot Court csapata

Az ELTE ÁJK DCFR Moot Court csapata a 2nd Draft Common Frame of Reference (DCFR) Warsaw International Arbitration Moot elnevezésű angol nyelvű nemzetközi kereskedelmi jogi választottbírósági perbeszédverseny 2014. december 10–12 között Varsóban megrendezett döntőjében csapatszinten az első helyezést, illetve egyéniben pedig összesítésben az egyik legjobb szónok díjat szerezte meg.

A DCFR (Draft Common Frame of Reference) Moot Court – mely az európai szerződési joggal foglalkozó választottbírósági perbeszédverseny – a Lengyel Kereskedelmi Kamara mellett működő választottbíróság és az Osnabrück-i Egyetem közös szervezésében kerül minden második évben megrendezésre Varsóban.  A versenyen a csapattagoknak a verseny első fordulójában el kell készíteniük egy felperesi és egy alperesi beadványt. Az írásbeli forduló – azaz a beadványok értékelése alapján – a legjobb nyolc csapat juthat be a második, a Varsóban megrendezésre kerülő szóbeli fordulóba. A szóbeli fordulóban a csapatoknak a korábban elkészített felperesi és alperesi írásbeli beadványokat, és új érveiket kell előadniuk és megvédeniük több tárgyalási fordulóban a választottbírósági panelek előtt, illetve az ellenérdekű fél képviselőinek érveivel szemben.

Egyetemünket a versenyen az írásbeli fordulóban Bánki Zoltán és Czájder Gábor joghallgatók, a szóbeli fordulóban az egyik legjobb szónok díjat is elnyerő Bánki Zoltán joghallgató által alkotott „egyszemélyes” csapat képviselte. A csapatot Dr. Erdős István, a Nemzetközi Magánjogi és Európai Gazdasági Jogi Tanszék oktatója készítette fel a versenyre.

A szép eredményhez szívből gratulálunk!

2015.01.09.