Kiemelkedő ELTE ÁJK-s siker a washingtoni JESSUP Perbeszédversenyen

Az ELTE ÁJK Jessup csapata, miután március 7-én megnyerte a Budapest Friendly regionális perbeszédversenyt, több mint félezer induló egyetem közül Washingtonba kijutva csapatban 127-ből a 34. helyezést érte el.

Pap Dániel Kristóf a 600 washingtoni versenyző közül az egyéni rangsorban a 2nd Best Oralist díját vehetett át, amely a verseny történetének legjobb európai eredménye. Pap Dániel egyben elnyerte az International Law Association legjobb nem anyanyelvi eredményéért járó ösztöndíját is, amellyel 2015 nyarán a washingtoni Georgetown Egyetemen tanulhat.

A csapat tagjai: Barkai Léda, Pap Dániel, Surjányi Dávid, Szalbot Balázs és Trombitás Mónika.
Felkészítő oktatók: Kajtár Gábor és Sulyok Katalin, a Nemzetközi Jogi Tanszék kollégái.

2015.04.26.