A Magyar Börtönügyi Társaság ELTE-s díjazottjai

A Magyar Börtönügyi Társaság „Huszonöt éve a magyar börtönügy szolgálatában” című ünnepi közgyűlését 2015. május 28-án tartották meg az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának dísztermében, az Aula Magnában, megemlékezve a civil szervezet megalakulásának negyedévszázados jubileumáról.

A konferencia résztvevőit Mezey Barna, az ELTE rektora, a Magyar Börtönügyi Társaság elnöke köszöntötte, majd Csóti András bv. vezérőrnagy, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka kitüntetéseket adott át, a Büntetés-végrehajtási Szervezet emlékérmét adományozta Kabódi Csaba egyetemi docensnek, a Büntető Eljárásjogi és Büntetés-végrehajtási Jogi Tanszék oktatójának, Lőrincz József címzetes egyetemi tanárnak, a Tanszék óraadójának és Mezey Barna egyetemi tanárnak.

Ezután Lőrincz József ny. bv. dandártábornok, címzetes egyetemi tanár értékelte a társaság huszonöt éves tevékenységét. Ünnepi köszöntőt mondott Gönczöl Katalin egyetemi tanár, a Magyar Kriminológiai Társaság elnöke. Végezetül Mezey Barna személyes hangú visszaemlékezésében foglalta össze a Magyar Börtönügyi Társaság szerepének fontosságát.

Fotó: BvOP

Forrás: bv.gov.hu / elte.hu