25 év a magyar rendvédelem-történet szolgálatában

A Szemere Bertalan Magyar Rendvédelem-történeti Tudományos Társaság emlékérem elismerésében részesült Mezey Barna egyetemi tanár, Egyetemünk rektora, valamint Horváth Attila egyetemi docens. A kitüntetéseket a „25 év a magyar rendvédelem-történet művelésének a szolgálatában” című rendezvényen, 2015. október 16-án adták át. Az ÁJK Magyar Jogtörténeti Tanszékének oktatói mellett Élesztős László, a Tanszék vonzáskörébe tartozó, Jogtörténeti Szemle szerkesztője is átvehette az elismerést.

A Tanszék és a Szemere Bertalan Magyar Rendvédelem-történeti Tudományos Társaság között több évtizedre visszanyúló kapcsolat működik a nemzeti rendvédelem-történet művelése, valamint az elért eredmények közkinccsé tétele terén. Az emlékérmet a Társaság alapításának huszonötödik évfordulóján alapította és adományozta. Az elismerést – mintegy 60 fő – azok vehették át, akik valamilyen formában jelentősen és tartósan, valamint önzetlen és kimagasló módon hozzájárultak a magyar rendvédelem-történet műveléséhez, a feltárt eredmények közkinccsé tételéhez.

ELTE ÁJK Magyar Állam- és Jogtörténeti Tanszék

2015.11.24.