Ismét élen az ELTE ÁJK

A Heti Válasz felsőoktatási rangsorokkal foglalkozó számában az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara vezeti a jogász szakok intézményi rangsorát.

Karunk az idei rangsorban mind a felvettek átlagpontszámát, mind a középiskolai tanulmányi versenyeken helyezést szerzettek, mind a jelentkezők nyelvismeretét tekintve a legjobb eredményt tudhatja magáénak. A jogi területen diplomát szerzők közül a magas bruttó jövedelem szempontjából is jól teljesítünk. A frissen diplomázott jogászok munkaerőpiaci elhelyezkedési adatai kedvezőek. Szembetűnő, hogy a jogi végzettség jól illeszkedő munkaerőpiaci lehetőségekhez juttatja a diplomát megszerzőket.

Forrás: Heti Válasz

* * *

Idén is megjelent a felsőoktatási intézményeket és szakokat rangsoroló HVG Diploma különszám.

A jogi képzések rangsorában a nappali képzésben részt vevő hallgatók kiválósága szempontjából Karunk idén ismét az első helyen végzett. Szintén első helyen állunk a jogászképzés rangsorában.

A magyarországi felsőoktatási intézmények összesített képzési rangsorában az Eötvös Loránd Tudományegyetem a második helyen, a Karok 157 helyes összesített képzési rangsorában, mely a hallgatók kiválóságát veszi figyelembe,  az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara a 2. helyen áll.

Forrás: HVG Diploma 2016.

2015.11.26.