ELTE-s sikerek a Miskolci EU Vándorkupa perbeszédversenyen

2016. május 13-án került megrendezésre a XI. Miskolci EU Vándorkupa perbeszédverseny, a Miskolci Egyetemen. A zsűri elnöke a győri Széchenyi István Egyetem Jogi Karának dékánja, dr. Lévayné dr. Fazekas Judit, tagjai pedig dr. Rácz Rita a Miniszterelnökség EU Ágazati Főosztályának főosztályvezetője, valamint dr. Luszcz Viktor, az Európai Unió Törvényszékének bírói tanácsadója voltak.

A verseny két részből állt, első részben a versenyzőknek az Európai Bíróság elé előzetes döntéshozatali eljárásra utalt fiktív ügyben kellett mind alperes, mind felperes részéről 15-15 oldalas beadványokat készíteni. A második rész a szóbeli döntő volt, ahol a csapatoknak meg kellett védeniük írásbeli beadványaikat alperesi és felperesi oldalon is egy véletlenszerűen sorsolt másik csapattal szemben.

A versenyen az Eötvös Loránd Tudományegyetemet Merkel Csenge és László Renáta képviselte. A zsűri értékelése alapján csapatunk elnyerte a HVG Orac különdíját, mint a legeredményesebb csapat.

Továbbá a zsűri a legjobb egyéni teljesítményeket is díjazta, így karunk hallgatója, László Renáta a legjobb felperesnek járó díjat nyerte el, melynek jutalma az Európai Bizottság Magyarországi képviselete által felajánlott brüsszeli tanulmányút.

2016.05.17.