NOHA Tavaszi Egyetem a Humanitárius Segítségnyújtásról

Idén második alkalommal adott otthont Karunk a NOHA Tavaszi Egyetemének. A humanitárius segítségnyújtás alapjairól szóló képzés 2016. május 9. és 13. között került megrendezésre az ELTE és a Vilniusi Egyetem közös szervezésében.

A tavaszi egyetem célja, hogy áttekintést adjon a humanitárius segítségnyújtás alapelveiről, a főbb szereplőkről és a rendelkezésre álló eszközökről. A programra 12 országból érkeztek résztvevők, többségük fiatal szakember, akik a humanitárius segítségnyújtás területen dolgoznak. A képzésen a NOHA hálózat egyetemeinek, illetve az ELTE professzorai mellett a UNHCR, a Caritas és az IFRC szakemberei is oktattak. A program részeként a Menedék Egyesület és a Cordelia Alapítvány gyakorlatorientált foglalkozásokat szervezett.

2016.05.18.