A gyengébb fél védelmében

A téma tudományos és gyakorlati aktualitását jelzi, hogy megtelt az Aula Magna. A Kar nevében Somssich Réka dékánhelyettes, a FES részéről Jörg Bergstermann igazgató köszöntötte a résztvevőket – a társkarok oktatóit, bírákat, ügyvédeket és jogtanácsosokat, valamint a szociális partnerek vezetőit és szakértőit.
Kilenc előadás kilenc optikán keresztül közelítette meg a konferencia témáját. Az első három előadás a munkáltatói munkaviszony megszüntetésének általános jogi kereteit mutatta be:
- a munkavállalót megillető védelem alapkérdéseit;
- a munkáltatói megszüntetésre vonatkozó nemzetközi normákat;
- a köz- és magánszektor szabályozásának eltéréseit és „átfedéseit”.
Ezt követően öt különös kérdést tártak a közönség elé az előadók:
- Mennyiben jelent valós döntési alternatívát a munkaadónak a munkaviszony megszüntetése helyett a joghátrány, a fegyelmi büntetés alkalmazása?
- Hatékonyan védi-e a jog az éppen az alkalmazottak érdekében eljárva munkaviszonyukat kockáztató szakszervezeti tisztségviselőket?
- Mit jelent a munkáltatói jogkör gyakorlójának – az embernek – a munkaviszony megszüntetéséről szóló döntés meghozatala és az erről szóló jognyilatkozat átadása?
- Korunk kérdése: Miként hat a digitalizáció a munkaviszony stabilitására?
- Betölti-e rendeltetését – az ítélkezési gyakorlatra is figyelemmel – a Munka Törvénykönyvének a jogellenes munkaviszony-megszüntetés jogkövetkezményeire vonatkozó szabályozása?
- Az új Pp. és a közigazgatási perrendtartás szabályai miként segítenek „az igazsághoz vezető úton”?
Ahhoz, hogy mindezt elmondhattuk, köszönettel tartozunk a konferencia fotói „mögött lévő” szervezőknek: dr. Némethné Vargha Krisztina tanszéki előadónak, dr. Szakács Dóra PhD-hallgatónak, Fábián Aliz TDK-titkárnak, valamint Lőcsei Virágnak és Fekete Marcellnek, Tanszékünk demonstrátorainak.
Galéria
Galéria
Az Aula Magna „teltháza”
Az Aula Magna „teltháza”
0
/
0













0
/
0