„Budapest egyik legszebb campusa a miénk”

2019.02.19.
„Budapest egyik legszebb campusa a miénk”
Az ELTE Univerzum, az Eötvös Loránd Tudományegyetem folyóirata februári számának Karszemle rovata három hallgatónkat faggatta.

Az ÁJK-s létről Dancs Tamás, Rosdy Gergely és Zareczky Tamara nyilatkoztak – szóba került az oktatás, tanulás, közösségi élet, és a kikapcsolódás is. Fókuszban az ELTE ÁJK campusa, különböző nézőpontokból szemlélve. A cikket elolvasva megállapítható, hogy a mindennapi élet színes és változatos Budapest egyik legszebb egyetemi épületében, jó itt lenni és tanulni. A lap nyomtatott változatához a karokon és a központi épületekben is hozzá lehet jutni.

„Sokszor tényleg vért izzadunk”
 

Gergely: Úgy érkeztem ide, hogy az ország legjobb jogi képzését fogom elkezdeni, úgyhogy magas elvárásaim voltak. Az itt töltött másfél év alatt szerencsére kevés dologban kellett csalódnom: a tanulmányi és az egyetemi élet szempontjából is egyaránt jó tapasztalataim vannak.
Tamara: Már kiskoromban eldöntöttem, hogy jogász szeretnék lenni. A gimnázium utolsó évében már tudtam, hogy az ELTE-n szeretném folytatni a tanulmányaimat. Könnyen találtam barátokat, viszont sokszor tényleg vért izzadunk, mire egy tárgy megvan. 
Tamás: A középiskola elején döntöttem el, hogy jogász szeretnék lenni, és nem volt kérdés, hogy melyik egyetemet válasszam. Tudtam, hogy itt minőségi oktatást nyújtanak majd a nagy tekintélyű, felkészült szakemberek, és a diákéletről is csak pozitívumokat hallottam.
 

Rosdy Gergely
„Az összes tantárgyból lehet tanulni”
 

Gergely: A legtöbb tantárgy érdekes, hasznos tudást nyújt, és a teljesíthetőség határain belül van. A legendás első éves római jog a gólyák tűzkeresztsége, de annak is megvan a saját szépsége. Úgy gondolom, hogy az összes tantárgyból lehet tanulni, ha ki akarjuk hozni belőle a maximumot. 
Tamara: Első évben főleg alapozó, illetve jogtörténeti tárgyaink voltak; igazán ekkor kezdtem megszeretni a jogtudományt. A legtöbb szeminárium nagyon hasznos, és az előadások is érdekesek.
Tamás: Az első év a középiskola után minden hallgató számára új, komoly kihívást jelent, hatalmas váltás. A tantárgyak nehézsége szemeszterenként változó, de persze személyenként eltérő, hogy kinek, melyik tárgy okoz nehézséget. 
 
„A közösségi élet nagyon sokszínű”

Gergely: Budapest egyik legszebb campusa a miénk. Az elhelyezkedése kiváló, a környéken minden megtalálható, ami egy egyetemista számára szükséges. A közösségi élet nagyon sokszínű: egyetemi szervezetek, sportolási lehetőségek, bulik és összetartó közösségek fogadnak, bárhol is jársz.
Tamara: Az egyetemista életben egyértelműen a szabadságot szeretem a legjobban. A tárgyaimat úgy vehetem fel, ahogy szeretném, így munkát vállalni, gyakornokoskodni is könnyebb.
Tamás: Az egyetemi életben számomra a legnagyobb pozitívum, hogy önállóságot, szabadságot ad. További pozitívum, hogy az egyetemi évek során olyan kapcsolatok alakulnak ki, amelyek akár életre szóló barátságokká alakulhatnak.
 

Zareczky Tamara
„Amin még szívesen változtatnék, az a Neptun”
 

Gergely: Sokszor érzem azt, hogy a hallgatók és a kari vezetés, a tanszékek között nem teljesen gördülékeny a kommunikáció. Bár az évfolyam-képviselők sokat dolgoznak, és ez nem is az ő hibájuk, azért lenne még min javítani. 
Tamara: Az ÁJK-n talán az egyik legnagyobb probléma az aránytalanul nagy vizsgateher. Nagyon ritkán van megajánlott jegy vagy elővizsga, előfordul, hogy 8-10 vizsgánk van. Amin még szívesen változtatnék, az a Neptun. 
Tamás: A Neptun jelenlegi rangsorolásos tárgyfelvétele gyakran okoz bosszúságot a hallgatóknak.
 
„Rengeteg lehetőségünk van a kikapcsolódásra”
 

Gergely: A campusunk épületeiben sok helyen lehet az órák között lazítani. Szerencsénk van, mert a belvárosban vagyunk, így a sulin kívül is rengeteg hely kínálja magát.
Tamara: Hála az egyetem központi fekvésének, rengeteg lehetőségünk van a kikapcsolódásra. Tavasszal szívesen kiülök a barátaimmal az Egyetem térre vagy a közeli Károlyi-kertbe. Az épületen belül a büfé az egyik olyan hely, ami télen-nyáron tömve van – a barátaimmal általában itt találkozunk az órák között. 
Tamás: Az órák közötti szünetekben az egyetem büféje és a két éve kialakított, azóta is folyamatosan fejlődő közösségi terek tökéletesen alkalmasak egy-egy baráti beszélgetésre, lazításra, vagy arra, hogy felkészüljünk a következő órára.

„Sportolásra számtalan lehetőség kínálkozik”
 

Gergely: Az idei tanévtől a jogászfoci lelkes résztvevője vagyok. Péntek esténként nagyon jó program az egyetemi fáradalmakat kipihenni.  
Tamara: Rögtön az egyetem első hetében megismerkedhettünk a BEAC nyújtotta sportolási lehetőségekkel. Az első évben zumbázni jártam, a következő szemeszterben pilatesre, és most megint újabb mozgásformát szeretnék kipróbálni; sportolásra számtalan lehetőség kínálkozik. 
Tamás: A szorgalmi időszakban minden péntek délután a BEAC-on rendezik a kispályás jogászfoci ligát. Az egyik csapat tagja vagyok, így ezen rendszeresen részt veszek.
  

Dancs Tamás
„Tökéletes hely a kikapcsolódásra”
 

Gergely: Nagyon jó hely a „B” épület belső kertjében található ’B’-Klub. Kényelmesen lehet ott tanulni, és arra is alkalmas, hogy egy kisebb társasággal csak úgy beüljön az ember, és dumáljon egyet. 
Tamara: A ’B’-Klubot én is nagyon szeretem. Jól lehet itt tanulni, beszélgetni, esetleg aludni. Meg tudom melegíteni az ebédemet, a kanapék is nagyon kényelmesek, szóval tökéletes hely a kikapcsolódásra. 
Tamás: A ’B’-Klub minden hallgató számára nyitva áll; itt van lehetőség pihenésre, tanulásra, beszélgetésekre, társasjátékozásra. Itt mindig találkozom ismerősökkel, barátokkal, ez egy remek közösségépítő hely.
 
„Az ÁJK közössége az egyik legjobb, legösszetartóbb”
 

Gergely: Az egyetemi közösség különlegesen jó. A Mentorprogram nagyon összetartó közösség, és a Bibó István Szakkollégium is olyan mikrokörnyezet, ahol ki lehet teljesedni szakmai és közösségi téren is. 
Tamara: Szerintem az ÁJK-n nagyon jó a közösség, az első évben kialakított csoportok – a Mentorprogramnak hála – szinte kis családokként működnek. 
Tamás: Az ELTE ÁJK közössége véleményem szerint az egyik legjobb, legösszetartóbb. Emellett a karunkon működő különböző tudományos diákkörök, diákszervezetek nagy száma, az általuk szervezett programok rendkívül széles körű szabadidős tevékenységeket biztosítanak a hallgatók számára.