ELTEfeszt 2017

ELTEfeszt 2017
10/13

2017. október 13. 08:00 - 18:00

ELTE Trefort-kerti Campus (1088 Budapest, Múzeum körút 4., 6-8.)

10/13

2017. október 13. 08:00 - 18:00

ELTE Trefort-kerti Campus (1088 Budapest, Múzeum körút 4., 6-8.)


Izgalmas előadásokkal, látványos kísérletekkel, interaktív workshopokkal várja a középiskolásokat 2017. október 13-án az Eötvös Loránd Tudományegyetem. A Trefort-kerti Campusra szervezett, összegyetemi nyílt napon a továbbtanulás előtt álló fiatalok minden szükséges tudnivalót egy helyen szerezhetnek meg.

Az ELTE ötödik alkalommal szervezi meg pályaválasztó fesztiválját, ahol az intézmény összes kara bemutatkozik, és első kézből kaphatnak információt a középiskolások többek között a Hallgatói Önkormányzat munkájáról, a nemzetközi programokról, az ELTE szombathelyi képzéseiről, a most induló Gazdálkodástudományi Intézetről vagy akár a sportlehetőségekről. A színes, szórakoztató szabadidős események és nyereményjátékok mellett az ELTE neves kutatói, oktatói nyújtanak bepillantást tudományos tevékenységükbe.

A nap indításaként reggel 9 órakor Frei Zsolt, a Természettudományi Kar Atomfizikai Tanszékének vezetője a gravitációs hullámokról, Markó Alexandra egyetemi docens a Bölcsészettudományi Kar Fonetika Tanszékén végzett kísérletekről mesél majd. Délután 14 órakor ugyancsak két izgalmas prezentáció következik: Mezey Barna egyetemi tanár, jogtörténész a börtönök világáról beszél, míg Pál Gábor egyetemi docens és Szakács Dávid tudományos segédmunkatárs, az ELTE Innovatív Kutatója Díj nyertesei a felfedező kutatások és a gyógyszerfejlesztés rejtelmeibe vezetik be a hallgatóságot.

Ilyen volt a 2016-os ELTEfeszt:

Az ELTE ÁJK Programjai

10:00–10:45

Legyél Te is kriminológus! – A kriminológus mesterképzés népszerűsítése
Előadó: Czifra Judit PhD-hallgató, Kriminológia Tanszék
Helyszín: ELTE BTK Főépület 112. terem (1088 Budapest, Múzeum körút 4.)

A kriminológia mesterképzés általános szakos tájékoztatója többek között azt is bemutatja, hogy  a bűnözéskontroll egyes intézményeinél dolgozó szakemberek (például pártfogó felügyelő, áldozatvédelemmel foglalkozó szakember, gyermekvédelmi szakember, börtönpszichológus) milyen munkát végeznek, mik a fő feladataik.

10:00–10:45

Jogászi pályaképek – Plenáris beszélgetés a Kar oktató mentoraival
Vezeti: Báldy Péter oktatómentor, a Mentorprogram társaelnöke, a Jogi Továbbképző Intézet igazgatóhelyettese
Helyszín: ELTE BTK Főépület 252. terem (1088 Budapest, Múzeum körút 4.)

A programban a Kar Mentorprogramjának oktatómentorai beszélnek arról, hogy mit jelent a hivatásuk, és arról is, hogy ma egy pályakezdő jogász milyen reményekkel vághat bele a jogászi életbe.

11:00–11:45

Külföldi tanulmányi lehetőségek az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán
Előadó: Nemzetközi Iroda
Helyszín: ELTE BTK Főépület 112. terem (1088 Budapest, Múzeum körút 4.)

Az Állam- és Jogtudományi Kar számára kiemelten fontos hallgatói szaktudásának nemzetközi környezetben történő fejlesztése, melyhez a kari Nemzetközi Iroda szolgáltatásaival nyújt segítséget. A XXI. században mind az oktatásban, mind pedig a munkaerőpiacon elengedhetetlen minimum egy idegen nyelv tárgyalási szintű ismerete, amit leghatékonyabban külföldi tanulmányút és/vagy szakmai gyakorlat útján sajátíthatsz el.

Hogyan segít ebben számodra az ÁJK?

  • Erasmus+ tanulmányi ösztöndíj támogatással több, mint 100 partneregyetemünk valamelyikébe,
  • Erasmus+ szakmai gyakorlat ösztöndíj támogatással bármely EU-s tagállam területén, választott szakodnak megfelelő tevékenységi kör végzése esetén,
  • Idegen-nyelvű részképzésekkel francia és német nyelven,
  • nyári egyetemek szervezésével, meghirdetésével,
  • folyamatos tájékoztatással az aktuális nemzetközi lehetőségekről.

Ha diplomád megszerzése mellett magas szintű nyelvtudás, külföldi tapasztalatok, valamint más kultúrák megismerése is a célod, készülj erre tudatosan, és válaszd az ELTE Jogi Karát felsőoktatási tanulmányod helyszínéül! Az előadás során a Kar Nemzetközi Irodájának munkatársai és Erasmus tanulmányúton részt vett hallgatók ismertetik meg az érdeklődőket a lehetőségekkel és személyes tapasztalataikkal.

11:00–11:45

Kölcsönözz mentorokat! Élő Könyvtár az elsőéveseknek szóló mentorprogram oktató- és diákmentoraival
Helyszín: ELTE BTK Főépület 252. terem (1088 Budapest, Múzeum körút 4.)

Az ELTE ÁJK egyedülálló mentorprogramjának célja az első éves hallgatók egyetemi integrációjának segítése. Minden elsős hallgatói csoportnak van egy oktatómentora és három diákmentora, akik közösen dolgoznak azért, hogy támogassák a gólyákat az első egyetemi évük során.

A mentorprogram keretében kerül megszervezésre és lebonyolításra minden szeptemberben az Orientációs Napok, ahol a gólyák először találkoznak a csoportjukkal és a szakmával. A tanév során olyan foglalkozásokra kerül sor, mely segíti az elsőéveseket a tanulmányaik során, így tanulásmódszertani, írásmódszertani, time-management képzések, illetve a féléves vizsgák közeledtével vizsgafelkészítőket szerveznek. Az első év során folyamatosan kapcsolatot tartanak a csoporttal, egyéni beszélgetéseket szerveznek.

Olyan programokat is szerveznek, amelyek segítenek az elsőéveseknek abban, hogy reális képet kapjanak a jogászi, kriminológusi, politológusi szakmáról, a társadalomban betöltött szerepéről és felelősségéről.

A program lehetőséget ad a találkozásra és személyes beszélgetésre néhányukkal.

13:00–13.45

Demokráciák és diktatúrák – Westerostól Coruscantig: Politikai rendszerek elképzelt univerzumokban
Előadó: Tóth Csaba adjunktus, Politikatudományi Intézet
Helyszín: ELTE BTK Főépület 112. terem (1088 Budapest, Múzeum körút 4.)

A demokrácia és a diktatúra problémája végigkíséri az emberiség fejlődését – és megjelenik korunk legnépszerűbb popkulturális alkotásaiban is. Tóth Csaba, a Politikatudományi Intézet adjunktusa, „A sci-fi politológiája” c. könyv szerzője a legismertebb, legnépszerűbb kitalált univerzumokon keresztül mutatja be a demokráciák és diktatúrák legfontosabb jellemzőit. Az előadásból kiderül, miért tudta Palpatine kialakítani a Galaktikus Birodalmat – és hogy lenne-e esély demokratikus alapokra helyezni a Trónok Harca Hét Királyságát.

13:00–13.45

Nem kirakatper. A tárgyalás mint a büntető igazságszolgáltatás színtere.
Helyszín: ELTE BTK Főépület 252. terem (1088 Budapest, Múzeum körút 4.)

Az ELTE ÁJK Büntető Eljárásjogi és Büntetés-végrehajtási Jogi Tanszék mellett működő Diákkör tagjai azt mutatják be, hogyan zajlik napjainkban egy bírósági tárgyalás. A perszimuláción egy egyszerű jogesetből kiindulva, az egyes eljárási szerepeket a diákkör tagjai maguk alakítják. A tárgyalás a hatályos Büntető Törvénykönyv és Büntetőeljárási kódex rendelkezéseinek megfelelően zajlik. Akár egy tárgyalóteremben is érezhetik magukat a résztvevők. Annak érdekében, hogy a nézők teljes mértékben megértsék, miért történnek bizonyos cselekmények a tárgyaláson, kommentárral, rövid magyarázatokkal Rácz Anna PhD-hallgató fog szolgálni.


Központi és kari programok
Forrás: elte.hu