Moór Gyula tudományos pályázat

A pályamunkákat az alábbi szekciókban lehet benyújtani:
- Digitalizáció
- Adatvagyon
- Mesterséges Intelligencia
A pályamunkák a felsorolt területeken felmerülő jogalkotási, jogalkalmazási kihívásokat, az azokra adható válaszokat mutatják be, hazai és nemzetközi példák bevonásával.
A pályázatok beérkezési határideje: 2020. február 28.
I. Részvételi feltételek
A pályázat jogász egységes, osztatlan képzésben / állam- vagy jogtudományi doktori képzésben (PhD) részvevő hallgatók részére kerül meghirdetésre.
Nem vehet részt a pályázaton, aki a pályázat valamely Bíráló Bizottságának tagja, illetve bíráló bizottsági tag Ptk. szerinti hozzátartozója.
II. A pályázatok benyújtásának tartalmi követelményei
Pályázni kizárólag olyan dolgozattal lehet, amelyet korábban nem nyújtottak be más, munkavégzéshez közvetlenül kapcsolódó célból, továbbá közzététel, megjelentetés (publikáció) céljából.
Ezúton szeretnénk felhívni a figyelmet a hivatkozások és idézések korrekt használatára.
A pályázónak törekednie kell a dolgozati témával kapcsolatos vitatott kérdéseket tartalmazó tudományos közlemények teljes körű idézésére.
A pályázati kiírásban megjelölt témakörök nem minősülnek dolgozatcímeknek. A pályázók az egyes témakörökön belül dolgozzák ki pályaműveiket, akár annak egészét, akár annak csak egy jól körülhatárolt részét illetően.
A pályaművekben külön fel kell tüntetni mind a választott témakört, mind pedig a dolgozat szerző által adott címét.
III. A pályázatok benyújtásának formai követelményei
a) Általános követelmények:
- A dolgozatok maximális terjedelme 3 szerzői ív (egy szerzői ív negyvenezer leütés, lábjegyzetekkel és szóközökkel együtt).
- A szöveget rich text (.rtf) fájlformátumban, 12-es betűmérettel, Times New Roman betűtípussal, sorkizárttal, másfélszeres sorközzel, 2,5 cm-es margóval kell írni.
- A dolgozatokat tartalomjegyzékkel és irodalomjegyzékkel kell ellátni.
- A végjegyzetek használata mellőzendő, a lábjegyzeteket arab számmal kell számozni 1-től kezdődően.
- Internetes forrásokra történő hivatkozás esetén a szerzői és cím adatok mellett fel kell tüntetni a forrás elérését (url), valamint a letöltés, illetve megtekintés dátumát.
b) A benyújtás technikai tudnivalói:
A pályamunka valamennyi példányán szükséges feltüntetni:
- a választott témakört és dolgozat címett,
- a pályázó nevét és képző intézményét, illetve képzését,
- a képzési szintet (graduális/PhD).
Például:
Mesterséges Intelligencia
A Mesterséges Intelligencia alkalmazási lehetőségei a jogtudományban
Kiss Eszter, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Állam- és Jogtudományi Doktori Iskola
PhD-hallgató
A pályázatokat pdf formátumban palyazat@hunexpert.hu e-mail címre kérjük beküldeni, a beérkezésről visszaigazoló e-mailt küld a HunExpert Kft.
IV. Pályamunkák elbírálása
A dolgozatokat az adott terület kiemelkedő szakembereiből álló Bíráló Bizottságok értékelik szekciónként. A dolgozatokat a Digitális Jólét Nonprofit Kft., az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem oktatói, továbbá esetlegesen további, a szakterületen érintett közigazgatási szakemberek anonim módon értékelik. Az értékelés alapján a Bíráló Bizottságok tesznek javaslatot szekciónként a pályadíjak odaítélésére, illetve Digitális Jólét Nonprofit Kft. ügyvezetője részére különdíj vagy egyéb elismerés odaítélésének lehetőségére.
V. Pályamunkák díjazása
A pályamunkák díjazása szekciónként az alábbiak szerint történik:
- hely: emlékplakett, 300.000 Ft és háromhetes gyakorlat a Digitális Jólét Nonprofit Kft.-nél,
- hely: emlékplakett és 200.000 Ft,
- hely: emlékplakett és 100.000 Ft.
A pályadíj adó- és járulékköteles jövedelem. A kiemelkedő pályamunkák a Digitális Jólét Nonprofit Kft. ügyvezetőjének döntése alapján különdíjakkal és elismerésekkel is jutalmazhatók. A pályadíjak odaítélésekor a benyújtott pályamunkák szakmai színvonalának függyvényében a Bíráló Bizottság dönthet arról, hogy az adott szekcióban állít-e fel díjazási sorrendet.
VI. Pályamunkák publikálása
A HunExpert Kft. a nyertes pályaműveket a hunexperrt.hu weboldalon kívánja megjelentetni, de a szerzőnek lehetősége van a pályaművek más weboldalon, illetve kiadványban történő publikációjára is a bírálati eljárást követően.