Investigating Core Cultural Values

2021. október 06. 12:00 - 13:30

ELTE ÁJK Somló auditórium (Egyetem tér 1–3., 1. emelet, I. tanterem)

2021. október 06. 12:00 - 13:30

ELTE ÁJK Somló auditórium (Egyetem tér 1–3., 1. emelet, I. tanterem)

Lesley Davis „Investigating Core Cultural Values: How your culture(s) shape(s) your values and can help you understand and appreciate others” címmel tart interaktív előadást karunkon az alapvető kulturális értékek fogalmáról és azok megértéséről.

Az Indiana Egyetem (USA) Maurer School of Law nemzetközi programok igazgatója ebben az előadásában elmagyarázza az alapvető kulturális értékek fogalmát, és megkönnyíti a hallgatók saját alapvető kulturális értékeinek megértését. A résztvevők számos különböző nemzeti kultúrát ismernek meg, és mélyebben megértik a kultúra szerepét az emberek viselkedésében. Az Erasmus hallgatói mobilitás célja nemcsak az, hogy valami mást tapasztaljon meg a hallgató a nemzetközi környezetben, hanem hogy megértse és értékelje a különbségeket – és felfedezze a mélyebb mögöttes hasonlóságokat.

Az interaktív előadás azoknak szól, akik érdeklődnek interkulturális kompetenciájuk fejlesztése iránt.

A részvételre itt lehet regisztrálni.