Elhunyt Dr. Sári János

A gyászoló család, az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara és a Magyar Alkotmányjogászok Egyesületének Elnöksége mély fájdalommal tudatja, hogy Dr. Sári János professor emeritus, az Alkotmányjogi Tanszék volt egyetemi tanára, az MTA doktora, a Magyar Alkotmányjogászok Egyesületének alapítója és volt elnöke életének 79. évében, 2016. augusztus 24. napján elhunyt.

A római katolikus egyház szertartása szerinti búcsúztatására 2016. szeptember 15-én 15 órakor Gödön, a Pesti úti temetőben kerül sor.

Az elhunytat az Eötvös Loránd Tudományegyetem saját halottjának tekinti.

* * *

Dr. Sári János professor emeritust, az ELTE ÁJK Alkotmányjogi Tanszékének nyugalmazott egyetemi tanárát, az MTA doktorát, a Magyar Alkotmányjogászok Egyesületének alapítóját és volt elnökét az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara nevében Földi András professzor úr búcsúztatta 2015 szeptember 15-én.

Búcsúztató beszéd
2016.09.07.