Sári János emlékülés

2016. november 09.

2016. november 09. -

Tisztelettel meghívunk minden érdeklődőt a Magyar Alkotmányjogászok Egyesületének és az ELTE ÁJK Alkotmányjogi Tanszékének tudományos ülésére, amelyet 2016. november 9-én, szerdán 14:00 órai kezdettel az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának Kari Tanácstermében (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3., földszint) tartunk.

„… nem az absztrakt kérdés érdekel bennünket, hogy hogyan kategorizálhatók az államhatalom működésének megnyilvánulásai, hanem az, hogy miként nyer új meg új problémákon örök aktualitást az államhatalmak elválasztásának elve…” (Bibó István)

Az Egyesület rendes évi közgyűlését megelőző tudományos ülésen, annak témaválasztásával Sári János professor emeritus, Egyesületünk alapítója és volt elnöke, az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar Alkotmányjogi Tanszékének volt egyetemi tanára, a Magyar Tudományos Akadémia doktora munkássága előtt kívánunk tisztelegni.

Dr. Kukorelli István egyetemi tanár, az Egyesület elnökének köszöntője

A hatalommegosztás aktuális kérdései Magyarországon

Vitaindító előadások:
Dr. Csink Lóránt egyetemi docens (PPJE JÁK, Alkotmányjogi Tanszék)
Dr. Stumpf István alkotmánybíró, egyetemi tanár (SZIE Deák Ferenc Állam és Jogtudományi Kar, Alkotmányjogi és Politikatudományi Tanszék)

Hozzászólások és vita