1956-ra emlékeztünk

2016. október 27.

2016. október 27. -

2016. október 25-én az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara megemlékezést tartott az 1956-os forradalom 60. évfordulója alkalmából. A rendezvényen Horváth Attila, a Magyar Állam- és Jogtörténet Tanszék docense beszélt a Jogi Karon lezajlott eseményekről, valamint az azt követő megtorlásokról. Elemezte az egyetemisták és a kari nemzetőrök, továbbá akkori oktatóink tevékenységét.

Menyhárd Attila tanszékvezető egyetemi tanár, dékán Karátson Gábor íróra, festőművészre, filozófusra emlékezett. Karátson Gábor forradalmi szerepvállalása és letartóztatása előtt a Kar hallgatója volt. Életének, művészetének meghatározói voltak az 1956. októberi és novemberi események.
A hallgatók részéről Szalai Flóra Weöres Sándor: Rapszódia a kivívott szabadságról című versét mondta el.

A megemlékezések után a résztvevők megkoszorúzták a Kar épületének 1956-os események résztvevői és áldozatai tiszteletére állított emléktáblákat.

Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével többek között Granasztói Szilvia művésztanár, Karátson Gábor özvegye.

Menyhárd Attila beszéde