Jog és jogfilozófia konferencia

2017. január 13.

2017. január 13. -

Az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara konferenciát szervez Peschka Vilmos akadémikus emlékére 2017. január 13-án.

A 2006-ban, immár több mint tíz éve elhunyt Peschka Vilmos egyetemi tanár, kutatóprofesszor, az MTA rendes tagja, a II. világháború utáni hazai jogtudomány egyik legnagyobb hatású alakja. Munkássága alapvetően befolyásolja a hazai jogtudományban a jog elméleti megközelítése kapcsán követett gondolkodásunkat, személyisége pedig mindazokban kitörölhetetlenül ott hagyta a lenyomatát, akiknek megadatott, hogy ismerjék őt, dolgozzanak vele. Az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán a Polgári Jogi Tanszék egyetemi tanáraként, csaknem három évtizednyi oktatási és kutatási tevékenység után vonult nyugdíjba. Neki állítunk emléket ezzel a konferenciával.

Minden érdeklődőt tisztelettel várnak a szervezők.