Kari Büntetőjogi Perbeszédverseny

2017. április 21.

2017. április 21. -

Az elmúlt évekhez hasonlóan a Büntetőjogi, valamint a Büntető Eljárásjogi és Büntetés-végrehajtási Jogi Tudományos Diákkörök közös szervezésében idén is megrendezésre kerül a Kari Büntetőjogi Perbeszédverseny, mely verseny kategóriánkénti első két helyezettje a Fővárosi, első helyezettjei pedig az Országos Büntetőjogi Perbeszédversenyen mérhetik össze tudásukat más karok hallgatóival.

A versenyre jelentkezni 2017. április 14. (péntek) 23:00-ig lehet a bunteto.eljarasjogi.tdk@gmail.com címen a név és a kategória (ügyész/védő) feltüntetésével.

2017. április 7-én egy komplex felkészítőt tartanak az érdeklődőknek (vád-, védőbeszéd, anyagi jogi, eljárásjogi felkészítő), melyen a részvétel nem kötött sem regisztrációhoz, sem a versenyen elinduláshoz, de segíthet a nevezési szándék kialakulásában.

Mind a fővárosi, mind az országos versenyen az eddigi évek tapasztalatai alapján az ELTE hallgatói voltak a legfelkészültebbek, a két diákkör idén is megad minden lehetőséget a sikerek eléréséhez, már csak jelentkeznetek kell, melyre ezúton is buzdítunk Titeket.

A Kari Büntetőjogi Perbeszédverseny időpontja 2017. április 21., a pontos beosztást a jelentkezést követően küldik meg.
A Fővárosi versenyt április 28-án az ELTE ÁJK rendezi, az Országos versenyt pedig május 5-én a Károli Gáspár Református Egyetem, de utóbbi verseny helyszínének a Kúria ad majd otthont.

A felmerülő kérdések esetén a bünteto.eljarasjogi.tdk@gmail.com vagy a horvath.georgina@ajk.elte.hu címen készséggel válaszolnak a szervezők.