Wilhelm Brauneder díszdoktori előadása

ÁJK

2012. november 08. -

ÁJK

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Szenátusa 2012. november 9-én doctor et professor honoris causa címet adományoz Wilhelm Braunedernek professzor számára.

Wilhelm Brauneder az Universität Wien professor emeritusa, nemzetközileg ismert jogász, alkotmánytörténész. 1980 és 2010 között a bécsi egyetem rendes egyetemi tanára, az osztrák alkotmánytörténeti intézet vezetője, 1987 és 1989 között a jogi fakultás dékánja volt. Több mint másfélszáz könyv és tanulmány dokumentálja életművét. 1993–94-ben Karunk vendégprofesszora volt. Oroszlánrészt vállalt a bécsi egyetem és az ELTE között kialakított Erasmus-kapcsolatok működtetésében. Intézetigazgatói tisztjéről lemondva különleges szakmai értékű alkotmánytörténeti magánkönyvtárát a Magyar Jogtörténeti tanszéknek ajándékozta.

Brauneder professzor 2012. november 8-án (csütörtökön), 16 órai kezdettel tartja német nyelvű, díszdoktori előadását a Kari Tanácsteremben.

Minden érdeklődőt tisztelettel hívunk és várunk!

Letölthető meghívó