Nemzetközi magánjogi konferencia

ÁJK

2012. november 29. -

ÁJK

2012. november 29-én kerül sor az Implementation and Enforcement of EU private international law in the Visegrad Countries elnevezésű konferenciára az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán.

A konferenciára az olmützi egyetem jogi kara által szervezett visegrádi együttműködési projekt – mely alapjában egy konferencia-sorozat a résztvevő egyetemek oktatóinak illetve meghívott előadóknak a részvételével – keretében kerül sor, témája: az EU jog nemzeti szintű végrehajtása a visegrádi országokban.

A résztvevő jogi karok:
  • Palacký University, Olmütz
  • Silesia University, Katowice
  • Trnava University, Nagyszombat
  • Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest
  • University of Zagreb, Zágráb
A projekt keretében megvalósuló konferenciák:
  • 2011. január: olmützi egyetem, téma: környezetvédelmi jog
  • 2011. május: nagyszombati egyetem, téma: munkajog
  • 2011–2012: olmützi egyetem, téma: alkotmányjog
  • 2012. november: ELTE ÁJK, téma: nemzetközi magánjog, cím: Implementation and Enforcement of EU private international law in the Visegrad Countries
  • 2012. december: katowicei egyetem, téma: fogyasztóvédelem
A konferencia helyszíne:
ELTE Állam- és Jogtudományi Kar, Kari Tanácsterem (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3., földszint)

A részvétel regisztrációhoz kötött, kérjük részvételi szándékát a konferencia@ajk.elte.hu címen jelezni szíveskedjen.

A részletes program itt olvasható.