Helmut Koziol díszdoktori előadása a Pázmány-Nap alkalmából

ÁJK

2013. május 09. -

ÁJK

Az ELTE Szenátusa 2013. május 10-én a hagyományoknak megfelelően ismét ünnepi közgyűlést tart az Aula Magnában az Egyetem Pázmány Péter általi, 1635-ös alapítására emlékezve. A közgyűlésen díszdoktori címet adományoznak Dominique Combe, Helmut Koziol, Ferjan Ormeling és Somogyi Péter professzoroknak.

Helmut Koziol a Bécsi Egyetem professor emeritusa, főbb kutatási területei a kártérítési jog, a bankjog és a társaságok fizetésképtelenségének joga. Egyik megalapítója és szervezője az Európai Kártérítési Jogi Csoportnak, vezetője az Európai Kártérítési és Biztosítási Jogi Központnak, 2008-ig igazgatója, és azóta is helyettes vezetője az Osztrák Tudományos Akadémia európai kártérítési jogi intézetének. Évek óta kapcsolatot tart az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara Polgári Jogi Tanszékének több oktatójával és támogatója fiatal magyar jogászok ausztriai kutatómunkájának.

HELMUT KOZIOL a European Centre for Tort and Insurance Law (Wien) igazgatója tudományos előadására
2013. május 9-én (csütörtök) 15:00 órakor ELTE ÁJK Kari Tanácsteremben kerül sor.

A Pázmány-nap programja