Köztársasági ösztöndíj pályázat a 2013/2014-es tanévre

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem
Állam- és Jogtudományi Kar
felhívása a köztársasági ösztöndíj 2013/2014-es tanévi pályázatára

A köztársasági ösztöndíjat egy teljes tanév, azaz 10 hónap időtartamára lehet elnyerni. A köztársasági ösztöndíj havi összege 34.000 Ft havonta.

Köztársasági ösztöndíjban az az államilag támogatott/állami (rész)ösztöndíjas, illetve költségtérítéses/önköltséges teljes idejű alapképzésben, mesterképzésben, illetve egységes osztatlan képzésben részt vevő hallgató pályázhat, aki jelenlegi vagy korábbi tanulmányai során legalább két félévre bejelentkezett és legalább 55 kreditet megszerzett.

A köztársasági ösztöndíj pályázat útján nyerhető el. A köztársasági ösztöndíjra szóló pályázatot a Tanulmányi Hivatalban kell benyújtani 2013. június 28. (péntek) 12 óráig.

A köztársasági ösztöndíjban a harmadik szemesztertől kezdődően az aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók részesülhetnek, akik az előző két szemeszterben 4,5-nél jobb tanulmányi eredményt értek el, és kimagasló tudományos, illetve egyéb szakmai munkát végeznek.
A határidőben beérkezett pályázatokat a Tanulmányi Bizottság rangsorolja.
A rangsor ellen az érintett hallgató a Tanulmányi Bizottság döntésének közzététele után 3 munkanapon belül (július 10. szerda 12 óráig) panasszal élhet, amelyet a Kar oktatási és tanulmányi dékánhelyettese bírál el.

Teljes pályázati kiírás
Pályázati űrlap