Műhelykonferencia a Szegedi Tudományegyetemen

Szeged

2014. február 04. -

Szeged

A Módszertani kihívások a társadalmi, gazdasági folyamatok vizsgálatakor című műhelykonferencia 2014. február 4-én kerül megrendezésre a Szegedi Tudományegyetemen. A konferenciát az SZTE ÁJTK-GTK Statisztikai és Demográfiai Tanszéke és az ELTE ÁJK Közgazdaságtan és Statisztika Tanszéke szervezi.

Az átfogó társadalmi, gazdasági problémák komplex megközelítéseket igényelnek, melyhez olyan kutató helyek megléte szükséges, ahol lehetőség van interdiszciplináris kutatások elvégzésére. Az SZTE ÁJTK-GTK Statisztikai és Demográfiai Tanszékén és az ELTE ÁJK Közgazdaságtan és Statisztika Tanszékén egyaránt találunk jogászokat, közgazdászokat, matematikusokat, mely megmutatkozik a gondozott tantárgyak, kutatási területek sokszínűségében is. A két tanszék e közös szervezésű konferenciájának fő célja e sokszínűség bemutatása, illetve szakmai diskurzus folytatása.

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem (Kálvária sgt. 1., I. emelet, Díszterem)