A helyi közösségek és a Jó Állam

2014. április 08.

2014. április 08. -

Az Európai Unió társfinanszírozásával megvalósuló, ÁROP 1.1.26. „A Jó Állam koncepció támogatottságának növelése az együttműködés speciális területeinek erősítésével” projekt keretében a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium az egyetemek jogi karaival, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közigazgatási karával együttműködve pályázatot hirdetett és konferenciát szervez.

A konferencia keretében – a Jó Állam koncepciójának megalapozásához és a közigazgatás és az egyes társadalmi csoportokkal való kapcsolattartás erősítéséhez kötődően a KIM által kiírt, a közigazgatás-fejlesztés korábbi eredményei és további lehetőségei Magyarországon, valamint a közigazgatás-fejlesztés jó gyakorlatai (hazai és nemzetközi példák összehasonlítása) témában a hallgatók által készített, díjazott pályamunkák bemutatása és megvitatása mellett kerekasztal beszélgetésre kerül sor, amelyen a Kar oktatói a „Helyi közösségek és a Jó Állam” kérdéskörét járják körbe, különös figyelemmel a koncepciónak a külföldi közigazgatási rendszerekben és a hazai közigazgatásban történő megjelenésére, valamint a lehetséges közigazgatás-fejlesztési irányokra.

Időpont: 2014. április 8.
Helyszín: ELTE ÁJK Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. I. em.)

Részvételi szándékát kérjük a konferencia@ajk.elte.hu címen előzetesen jelezni szíveskedjen.