Sikeresen zajlott a 5th Budapest Pre-Moot az ELTE ÁJK-n

2015. március 23–26 között az idén ötödik alkalommal került megrendezésre a minden évben Bécsben megrendezésre kerülő Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court nemzetközi választottbírósági perbeszédverseny hivatalos előversenye, a Budapest Pre-Moot.

Az eseményen idén Európa és a világ huszonöt országából ötvenkettő egyetem csapata vett részt és készült fel közösen a nagy megmérettetésre.

A versenyen a csapatoknak úgynevezett gyakorló és selejtező fordulókban kellett megmérkőzniük egymással. A selejtező körökben kapott pontok alapján idén a City University of Hong Kong és a University of Auckland jutott be, ahol az előbbi alperes, míg az utóbbi csapat felperesi pozícióban érvelt. A döntő zsűrijének döntése alapján a versenyt a University of Auckland csapata nyerte meg.

További információ a versennyel kapcsolatban elérhető a verseny Facebook-oldalán.

2015.03.27.