Versenyjogi jogesetmegoldó DÖNTŐ

2015. április 28.

2015. április 28. -

Tisztelettel várunk mindenkit az ELTE ÁJK Közigazgatási Jogi Tanszékének és a BCE KTK Mikroökonómia Tanszékének közös szervezésében, a Közigazgatási Jogi TDK közreműködésével, megrendezésre kerülő versenyjogi jogesetmegoldó verseny döntőjében.

A tanulmányi verseny célja, hogy a jogász és közgazdász hallgatók csapatot alkotva, a közös munkában lévő szinergiákat kamatoztatva, jogi és közgazdasági szempontból egyaránt vizsgálják az ismertetett jogesetet. Továbbá, hogy elősegítse a jövőbeni közös munkát a különböző tudományterület hallgatói között.

A tanulmányi versenyen egy magyar, a GVH által vizsgált, mindkét tudomány szempontjából releváns kérdéseket felvető erőfölényes jogesetet kellett a hallgatóknak vizsgálniuk, majd a kapott eredményeket szóban is prezentálják a döntőbe jutott csapatok.

A legjobb 6 vegyes csapat, valamint a legjobb 3 joghallgatókból álló csapat a szóbeli forduló során prezentálhatja a zsűri előtt az eredményeiket a vegyes csapatok 20-20 percben, a jogász csapatok 10-10 percben.

A döntő helye: ELTE ÁJK A épület VI. előadó
A döntő időpontja: 2015. április 28. kedd, 16 óra

Várunk minden kedves érdeklődőt!