Világmegváltó bátorság

2015. május 11.

2015. május 11. -

Brian Palmer, a svéd Uppsalai Egyetem szociális antropológusa és vallásszakértője 2015. május 11-én „Courage That Changes the World” (A világot megváltoztató bátorság) címmel tart angol nyelvű előadást az Állam- és Jogtudományi Karon. A kutató a civil bátorság különböző megnyilvánulási formáival és azok társadalmi szerepével foglalkozik.

Brian Palmer hosszú ideig tanított a Harvard University-n, ahol az év oktatójává is választották. A Raoul Wallenberg Calendar kutatási igazgatójaként is dolgozott: a gyűjtemény 365 olyan személyes történetet gyűjtött össze, amelynek szereplői az emberi jogok, a béke és a demokrácia érdekében vállaltak kockázatot. Sophie Scholl, a Fehér Rózsa háborúellenes csoport tagja vagy éppen Malala Yousafzai, a világ legfiatalabb Nobel-békedíjasa – mi tanulható a legbátrabbaktól és hogyan tanítanak élni minket? Brian Palmer ezekkel a kérdésekkel foglalkozik előadásában.

Időpont:
2015. május 11. 18:00
Helyszín: ELTE ÁJK VI. előadó (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.)

Forrás: elte.hu