Ismét ELTE ÁJK-s sikerek az Országos Büntetőjogi Perbeszédversenyen

A Büntető Eljárásjogi és Büntetés-végrehajtási Jogi, valamint a Büntetőjogi Tudományos Diákkörök szervezésében került sor 2015. április 30-án az Országos Büntetőjogi Perbeszédversenyre. A megmérettetésre az összes hazai jogi karról érkeztek versenyzők, mind ügyész mind védő kategóriában. A bírálóbizottság neves gyakorlati szakemberekből állt: Gimesi Ágnes (Fővárosi Törvényszék), Sódor István (Legfőbb Ügyészség) és Tóth M. Gábor (Budapesti Ügyvédi Kamara) alkották.

A versenyen az ELTE indulói kiválóan szerepeltek. Ügyész kategóriában az I. helyezett Felnagy Vanessza (ELTE), a II. helyezett Gábri Angéla (DE), a III. helyezett Majoros Tünde (ME) lett, Borbély Evelyn pedig különdíjban részesült. Védő kategóriában Bányai Botond (PPKE) I. helyezést, Balog Ádám (ELTE) II. helyezést, Certicky Márió (ME) III. helyezést ért el. A különdíjat védő kategóriában Csite Bélának (SZE) ítélte oda a zsűri.

A helyezettek a Tudományos Diákkörök, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, valamint az ELTE ÁJK HÖK támogatásával értékes könyvjutalomban részesültek. Megalapításra került továbbá egy vándorkupa, amely minden évben a versenyt szervező kart illeti, valamint egy plakett, amelyre évről évre rákerül az első helyezett ügyész és védő neve.

Szívből gratulálunk valamennyi versenyzőnek – különösen a helyezetteknek – a színvonalas perbeszédeikhez!

2015.05.06.