Beszámoló és eredmények – ELTE-BCE Versenyjogi jogesetmegoldó verseny

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának Közigazgatási Jogi Tanszéke a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Karának Mikroökonómia Tanszékével együttműködve 2015 április 28-án jogász és közgazdász hallgatók számára olyan versenyjogi témájú esetmegoldó versenyt szervezett, amelyen a két tudományterület hallgatói közös gondolkodással jogi és közgazdasági aspektusokból is közelítve elemezték és prezentálták az egyetemi szervezők által közösen összeállított jogesetet.

A versenyre 17 csapat jelentkezett be, de végül 6 csapat nyújtotta be a megadott eset írásbeli megoldását. Ezek közül négy vegyes csapat volt, kettő pedig csak joghallgatókból állt.

A zsűriben három neves szakember vett részt: elnökként dr. Kovács András György, a Kúria tanácsvezető bírája, zsűritagok voltak: Csorba Gergely MTA Közgazdasági és Regionális Kutatási Központ Közgazdaságtudományi Intézetének főmunkatársa és – a Gazdasági Versenyhivatallal kötött megállapodásnak megfelelően – a GVH képviselőjeként Szabó Gábor, az Antitröszt Iroda vezető helyettese.

Ez a verseny egy olyan kezdeményezés, melyet a jövőben is érdemes felhasználni a különböző tudományterületek hallgatóinak közös munkájának elősegítésére. A versenyjog kitűnő terepet jelent ehhez, és fontos hozadéka a rendezvénynek a magyarországi versenykultúra ápolása, fejlesztése is.

Közgazdász-jogász csapatok

I. helyezett:

• Barta Krisztián
  • Gyuró László
  • Járdai Maxim
  • Kiss Barnabás Sándor
II. helyezett:
  • Bereznai Henrik
  • Sajtos Péter
  • Simon Judit
III. helyezett:
  • Dócs Kristóf
  • Gyürü Laura
  • Pintér Zsolt
  • Vitál Vivien
Jogászok

I. helyezett:
  • Vesztergombi Tamás

Gratulálunk a szép eredményekhez!

2015.05.11.