Egyetemünk ígéretes kutatói

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tudományos Tanácsa 2015 őszén hagyományteremtő szándékkal pályázatot írt ki „Az ELTE ígéretes kutatója” elismerés és a vele járó pénzjutalom elnyerésére negyven évesnél fiatalabb kutatók számára. A pályázatra – az előzetes várakozásokat felülmúlva – 75 pályázat érkezett, a Tudományos Tanács ezért az eredetileg 7 millió Ft összdíjazású pályázat keretét 12 millió Ft-ra emelte. A 12 nyertes 1-1 millió Ft-ot fordíthat kutatásaira.

„A kezdeményezés része annak a programnak, amellyel a rektori programnak megfelelően a Tudományos Tanács ösztönözni kívánja a tudományos teljesítményt, különös tekintettel a nemzetközi láthatóságra. A célok között szerepel annak demonstrációja is, hogy a tudományos teljesítmény az ELTE-n érték és minden tudományterületen lehet intézményünkben sikeres kutatást folytatni” – hangsúlyozta Szalay Péter, tudományos ügyekért felelős rektorhelyettes.

Jogtudomány

Fuglinszky Ádám (ÁJK, Polgári Jogi Tanszék): Kártérítési jog, magyar polgári jog és összehasonlító (polgári) jog

Siklósi Iván (ÁJK, Római Jogi és Összehasonlító Jogtörténeti Tanszék): Római magánjog, közép- és újkori magánjogtörténet, összehasonlító polgári jog, különös tekintettel a jogügyleti tan és a kártérítési felelősség egyes kérdéseire

Forrás: elte.hu