Deák Ferenc-díjat kapott Kukorelli István professzor

Dr. Trócsányi László igazságügyi miniszter Deák Ferenc-díj kitüntetést adományozott Dr. Kukorelli István egyetemi tanár, Karunk Alkotmányjogi Tanszékének egyetemi tanára, az MTA doktora részére.

Ugyanezen kitüntetésben részesült Dr. Bánáti János György, a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke és Dr. Lábady Tamás címzetes egyetemi tanár. A díj Dr. Áder János, Magyarország Köztársasági Elnöke megbízásából, államalapító Szent István király ünnepe alkalmából került átadásra 2016. augusztus 26-án, Budapesten. A Deák Ferenc-díj az igazságügy területén hosszú időn át kimagasló színvonalú szakmai munkát végző vagy valamely kiemelt fontosságú szakmai feladat végrehajtásában közreműködő, továbbá az emberi jogok, az alkotmányosság, a jogbiztonság mind teljesebb érvényesülésének elősegítése érdekében kimagasló érdemeket szerzett személynek adományozható.

Szívből gratulálunk!

Karunk korábbi kitüntetettjei